<

Ana Sayfa » Ürünler » Ürün Grupları

BOR YAĞLAR

BORTEX H

BORTEX H, madeni yağ esaslı, su ile kolayca karışabilen, basınca dayanıklı konvansiyonel tipte, emülsiyon yapan ekonomik bir bor yağıdır. Özel katkıları sayesinde, diğer konvansiyonel soğutma sıvılarına göre, mikroorganizmalara karşı dirençlidir. Dolayısıyla koku yapmaz ve pH değerinin ayarlı olması sebebi ile insan cildine zararı yoktur. Testerelerde, metallerin tüm telaşlı imalatında ve kesiminde başarı ile kullanılmaktadır.

BORTEX 63

BORTEX 63, madeni yağ esaslı, su ile kolayca karışabilen, konvansiyonel tipte, sütlü emülsiyon yapan ekonomik bir bor yağdır. Özel katkıları sayesinde, diğer konvansiyonel soğutma sıvılarına göre, mikroorganizmalara karşı dirençlidir. Dolayısıyla koku yapmaz ve pH değerinin ayarlı olması sebebi ile insan cildine zararı yoktur. Testerelerde, metallerin tüm telaşlı imalatında ve kesiminde başarı ile kullanılmaktadır.

BORTEX RT-98

BORTEX RT-98, yüksek oranda mineral yağ, yüksek basınç (EP) katığı, korozyon inhibiatörleri ihtiva eden, bakterilere dayanıklı bir metal işleme sıvısıdır, özel katıkları sayesinde yüksek basınca ve ısıya direnç göstererek en zor şartlarda dahi başarı ile kullanılır. Özel katkılar içerdiğinden dolayı işlenen parçaları korozyona karşı uzun süre korur.

BORTEX 21

BORTEX 21, Bakteriye dayanıklı yarı sentetik bir soğutma yağı olup, son derece stabil olan yarı şeffaf emülsiyonlar meydana getirir, özel katkıları sayesinde yüksek basınca ve ısıya direnç göstererek en zor şartlarda dahi başarı ile kullanılır. İçerdiği katkılardan dolayı mikro organizmaya karşı direnç gösterip emülsiyonun uzun süre kullanılmasını sağlar, özel katkılar içerdiğinden dolayı işlenen parçaları korozyona karşı uzun süre korur.

BORTEX 622

BORTEX 622, suyla karıştırıldığında, tipik sütlü bor yağı görünümünü veren, mineral yağ miktarı yüksek, bakterilere dayanıklı bir konvansiyonel metal işleme sıvısıdır. Hem çelik işlemede, hem de transfer tezgahlarında pirinç ve bakır malzeme işlemede kullanılabilir, emülsiyonda yeşerme yapmaz. Kalıplarda kalıp ayırıcı olarak kullanılabilir.

OLEONOL P

OLEONOL P, kolaylıkla, sütlü stabil emülsiyon oluşturan mineral esaslı bir soğutma sıvısıdır, özellikle transfer tezgahlarda pirinç ve bakır malzeme işlemede başarıyla kullanılır.bakır pirinç malzemeler işlendiğinde, emülsiyonda renk değişimine ve yeşillenmeye sebep olmaz. Kalıplarda kalıp ayırıcı olarak başarı ile kullanılır.